مرکز توسعه ارتباطات و آگهی‌های روزنامه همشهری در یک دهه اخیر وظیفه مدیریت ، برنامه‌ریزی ، مخاطب شناسی ، بازاریابی ، پردازش اطلاعات بازار ، تدوین و طراحی ، جذب و کنترل آگهی‌های روزنامه و نشریات همشهری (سراسری ، استانها ،ضمائم ، محله ، مجلات و همشهری آنلاین) را به عهده دارد.
کارایی و اثر بخشی در تبلیغات، نیاز عمده سازمان‌های تجاری در بازار رقابتی امروز است. نیازی که جهت پاسخ‌گویی به آن رسانه‌های متنوعی در تلاشند. رسانه‌های مکتوب و به ویژه روزنامه‌ها از جمله اولین رسانه‌هایی بودند که به این نیاز پرداختند. آن‌چه تبلیغات در رسانه‌های مکتوب را با وجود شکل‌گیری شیوه‌های نوین تبلیغات هم‌چنان پا برجا نگاه داشته است؛ اثر بخشی آن است.
با تبلیغ در نشریات متنوع و پرتیراژ همشهری ، پیام شما به هزاران خانه، اداره، محل کسب و مراکز عمومی در سراسر کشور می‌رود و در معرض دید صدها هزار مخاطب و یا مشتری بالقوه قرار می‌گیرد‌، همچنان که از طریق اینترنت نیز در معرض مشاهده مخاطبان فارسی زبان در سراسر جهان خواهد بود.

يكی از مهم‌ترين دستاوردهای همشهری، ايجاد و فعاليت شبكه‌ی قدرتمند توزيع در سراسر كشور است. اين شبكه‌ی توزيع، محصولات چاپی و ديگر محصولات فرهنگی را در كمترين زمان و بيشترين گستره ی جغرافيايی كشور منتشر می كند. اين شبكه كه از زمان تاسيس شركت همشهری در ابتدای دهه‌ی ۷۰ فعاليت‌اش را آغاز كرده است؛ روزبه روزكارآمدتر شده و توان اجرايی آن افزايش يافته است تا آ نجا كه امروز امكان توزيع هوشمند و سفارشی و حتی متكی بر جغرافيايی خاص را ايجاد كرده است. تجربه‌ی توزيع محصولات داخلی موسسه نشان می‌دهد، شركت همشهری توزيع پلاک به پلاک محصولات يا مبتنی بر فهرست اختصاصی توزيع در تهران و ديگر شهرها را با بيشترين سرعت و حداكثر دقت انجام می دهد.

راهنمای همشهری که همه آن را به عنوان "نیازمندی‌ها" می‌شناسند، سالهاست که در کنار مردم و کسب و کارهای کوچک و بزرگ به ارائه خدمت می‌پردازد، «نیازمندی‌ها» به واسطه‌ی سالها تلاش شبانه‌روزی پرسنل خود و توجه به اصول حرفه‌ای و تلاش برای معرفی کسب و کارهای معتبر با احراز هویت آگهی‌دهندگان توانسته اعتماد خیل عظیم مخاطبان خود را در طول سالهای فعالیت حفظ نماید.
پس از سالها فعالیت پر فراز و نشیب، دیگر راهنمای همشهری نه تنها یک کسب و کار برای برطرف کردن نیازهای روزمره مخاطبان بلکه تبدیل به یک فرهنگ شده است به طوری که برخی هنرمندان در آثار خود از این نشریه استفاده کرده‌اند.
با تغییر نگرش و ذائقه مخاطبان، راهنمای همشهری فعالیت خود را در فضای مجازی بیش از پیش گسترش داده و با معرفی سایت و اپلیکیشن راهنما سعی دارد تا دسترسی بهتری برای مخاطبان ایجاد کند تا بتوانند همچون گذشته با اطمینان نیازهای روزمره خود را از طریق این رسانه برطرف کنند.
هرچند درج آگهی در فضای مجازی محدودیت‌های نشریه مکتوب را ندارد و همواره توصیه می‌کنیم قبل از پرداخت هرگونه وجه از هویت و اصالت آگهی‎‌دهنده اطمینان حاصل کنید، اما شعار ما تغییر نکرده است و همواره"احراز هویت، وظیفه قانونی ماست". ما برای اطمینان شما آگهی‌هایی که صاحبان آگهی برای ما احراز شده‌اند را برایتان مشخص می‌کنیم تا با اطمینان بیشتر به رفع نیازهایتان اقدام نمایید.
راهنمای همشهری با مخاطبان خود معنا پیدا کرده و به پشتوانه همین مخاطبان هیچگاه دست از تلاش برای ارائه بهترین و مطمئن‌ترین خدمات برنخواهد داشت.

جهت درج آگهی در صفحات اصلی روزنامه با شماره 84321215 و 84321000 تماس حاصل فرمایید.