کتاب «رسانه‌های اجتماعی و نظم جهانی پسا حقیقت»

کتاب «رسانه‌های اجتماعی و نظم جهانی پسا حقیقت» ترجمه دکتر حبیب راثی تهرانی، دانش‌آموخته دکتری علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی، روز شنبه 30 دی ماه در محل موسسه همشهری رونمایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه همشهری، کتاب «رسانه‌های اجتماعی و نظم جهانی پسا حقیقت» تالیف گابریل کاسِنتینو که به همت دکتر حبیب راثی تهرانی دانش‌آموخته دکتری علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی ترجمه و از سوی انتشارات همشهری روانه بازار نشر شده است، روز شنبه 30 دی ماه در محل سالن جلسات موسسه همشهری رونمایی می‌شود.

در این کتاب نه صرفا موضوعی مربوط به جهان غرب، بلکه مسئله‌ای سیاسی و فرهنگی با پیامدهای جهانی مورد توجه قرار گرفته است. نویسنده با یافتن ریشه‌های این پدیده در بحران بی‌اعتمادی موجود در نهادهای جوامع لیبرال‌دموکرات، بر این باور است که پساحقیقت، فضایی برای منازعات ایدئولوژیک و مبارزات قدرت ژئوپلیتیکی به وجود آورده که نظم جهانی را دچار دگرگونی کرده است.

نویسنده کتاب بر این باور است که امروز دوران سیاست پساحقیقت فرا رسیده و دامنه آن به شکلی فزاینده، عرصه‌ تعاملات جهانی را فرا گرفته است. این کتاب بر چارچوبی نظری استوار است و در عین حال، به شیوه‌ای جذاب و همراه با ارائه مثال‌هایی عینی از دنیای واقعی نوشته شده است.

کتاب «رسانه‌های اجتماعی و نظم جهانی پسا حقیقت» را می‌توان منبعی قابل توجه برای دانشجویان، محققان، سیاستگذاران و شهروندانی دانست که به نقش و تاثیر رسانه‌های اجتماعی در سیاست علاقه‌مند هستند.

گابریل کاسِنتینو مولف کتاب، دارای مدرک دکترای رسانه، فرهنگ و ارتباطات از دانشگاه نیویورک آمریکا است که پیش‌تر هم آثاری با موضوع سیاست‌های پساحقیقت از او منتشر شده است.

در مراسم رونمایی ترجمه این کتاب، دکتر علیرضا عبداللهی‌نژاد دانشیار گروه روابط عمومی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی؛ دکتر عبدالله کریم‌زاده، استادیار گروه مطالعات ارتباطات و فضای مجازی پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر حبیب راثی تهرانی مترجم کتاب به بررسی این اثر می‌پردازند.

حضور اساتید، دانشجویان، دانش‌پژوهان، فعالان حرفه‌ای و علاقمندان به حوزه ارتباطات و رسانه‌های اجتماعی در این نشست که از ساعت 17 روز شنبه 30 دی ماه در محل سالن جلسات موسسه همشهری برگزار می‌شود، آزاد است.