معرفی مجله همشهری تندرستی، شماره 2 (دنیای شیرین مزاج‌ها)

مجله‌ای که به شما درباره شیوه‌های علمی طب سنتی ایران و مسائل مربوط به آن اطلاعات و آگاهی می‌بخشد. مجله همشهری تندرستی شماره 2 با عنوان (دنیای شیرین مزاج‌ها) تلاش می‌کند تا با نگاهی همه‌جانبه و فارغ از شایعات و شبه‌علم درباره طب سنتی، همه آنچه را لازم است درباره این رشته از پزشکی و کارکردهایش در درمان بیماری‌ها بدانید، معرفی کند.

 

درباره مجله همشهری تندرستی، شماره 2 (دنیای شیرین مزاج‌ها)

 همشهری تندرستی، به دنیای طب سنتی ورود کرده و همه چیز را درباره طبع‌شناسی غذاها و فاکتورهای اساسی تأثیرات آن‌ها بر روی زندگی، شغل، ازدواج و روابط افراد به‌طور موشکافانه مورد بررسی قرار می‌دهد. در بخشی از مجله همشهری تندرستی،  به تعیین شغل مناسب برای هر یک از افراد با توجه به ویژگی‌ها، خصوصیات اخلاقی، شخصیتی، جسمانی و ارتباطات عاطفی آنها اشاره شده است.

 شما با مطالعه مجله همشهری تندرستی، شماره 2 (دنیای شیرین مزاج‌ها) و حل یک تست ساده تنها در چند ثانیه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید نزدیک‌ترین جواب به نوع مزاج خود را پیدا کنید، همچنین این مجله شما را با اصول و آدابی که باید افراد هر یک از این دسته‌های مزاجی (صفراوی، بلغمی، سوداوی و دموی) در سبک زندگی خود رعایت کنند تا به بیماری‌هایی که مستعد آن هستند مبتلا نشوند، آشنا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

در ادامه مجله همشهری تندرستی، شماره 2 (دنیای شیرین مزاج‌ها) از منظر یک پزشک متخصص کودک به تمام سئوالاتی که از شناخت مزاج کودکان احتیاج دارید و شاخص‌های مورد نیاز برای تعیین مزاج کودکان پاسخ داده است.

به گفته این متخصص، اگر مزاج کودک شناسایی شود، می‌توان به رشد مناسب جسمانی و روانی او کمک کرد. حتی در آموزش کودک هم این مزاج شناسی اهمیت زیادی دارد. والدین زمانی که بدانند کودکشان چه مزاجی دارد، در رژیم غذایی و حتی برخورد با او محتاط‌تر عمل می‌کنند. کودکان عمدتاً مزاج گرم و تر دارند اما امکان دارد برخی از آنها مزاج‌‌های دیگری هم داشته باشند.

در بخش دیگری از مجله همشهری تندرستی، شماره 2 (دنیای شیرین مزاج‌ها) به موضوع طبع بدن و تفاوت آن با مزاج و نحوه شکل‌گیری آن در هر فرد اشاره شده و با مطالعه آن می‌توانید نسبت به شرایط طبع بدن خود آشنایی پیدا کنید.

در این شماره از مجله همشهری تندرستی همچنین انواع کتاب‌ها، پادکست‌ها و اپلیکیشن‌هایی که برای شناخت طبع و مزاج بدن خود نیاز دارید را پیدا می‌کنید و در ارتباط با سلامتکده‌هایی که با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به صورت علمی درمان سنتی انجام می‌دهند از جمله سلامتکده‌های دانشگاهی اطلاعات بیشتری به دست می‌آورید.

نویسندگان مجله همشهری تندرستی، شماره2 (دنیای شیرین مزاج‌ها)

این مجله به سردبیری عیسی محمدی و نویسندگانی از جمله مریم سرخوش، زهرا عباسی و مهتاب خسروشاهی گردآوری و نوشته شده است.